ESTONIAN

THE FLAMENCO THIEF

Craig Sutton, paremini tuntud kui The Flamenco Thief, on inglise kitarrist, kelle fenomenaalne tõus DIY-muusikamaastikul on teinud temast ühe enim tuuritava artisti riigis. Spetsialiseerudes kiirele rütmilisele kitarrimängule, on Craig kogunud tuntust meeldejäävate live-esinemistega, kus ta kasutab klassikalist kitarri koos Boss RC loop-pedaaliga, ühendamaks moodsad rütmid ajatute flamenko tehnikatega. Erakordselt leidliku muusikuna rakendab Craig kitarri ka löökpillina, kui ta ettevaatlikult kitarri kere lüües kihthaaval metronoomilisi rütme moodustab; luues seeläbi ainulaadse energia, mida vähesed soolo-instrumentalistid saavutada suudavad.

Craigi varased ska, hip-hopi ja mustlas-jazzi mõjud on tema loomingus selgesti ära tuntavad, aidates tal luua teoste kataloogi, mis on intelligentne, kuid kuulajasõbralik. Craigi looming hoiab au sees flamenko pärandit samal ajal muusikatehnoloogiat kaasates, ning selle tulemusena on iga teos kaunilt tasakaalus klassikalise ja kaasaegse muusika vahel.

Craigi eponüümiline kuue looga esikalbum avaldati Suurbritannias 2011. aastal, kus see kogus muuhulgas tunnustust nii BBC-lt kui NME-lt, mis on mõlemad muusikut edaspidi toetanud. 2013. aastal nägi ilmavalgust album nimega Liberating Parts of the Cosmos ja sellega kaasnes kolmekuune Euroopa tuur 17 riigi ulatuses. Aastal 2014 asus The Flamenco Thief uuesti teele, kinnitades oma staatust ühe töökaima muusikuna – eesmärgiks esineda 250 kontsertiga 40 riigis vaid kümne kuu jooksul.

 

http://www.theflamencothief.com

For bookings or interviews please email stumusicbookings [at] gmail [dot] com.  or
Paul  (Leiden, Netherlands) through the contact page.